VASA Bryggeri Meny
 




Kontaktuppgifter

VASA Bryggeri
Västbovägen 7 
862 41 NJURUNDA

info@vasabryggeri.se
Telefon: 060-17 11 00
Telefax: 060-17 11 01




VD
Niclas Nilsson

Telefon: 0730-53 93 84
niclas.nilsson@vasabryggeri.se

Ekonomi/Administration

Petra Lindberg
petra.lindberg@vasabryggeri.se

Säljledare/Key account
Sören Norberg
Telefon: 070-570 18 11
soren.norberg@vasabryggeri.se

Produktionsledare
Mats Olsson
Telefon: 070-322 19 85
mats.olsson@vasabryggeri.se

Kundtjänst
Heléne Andersson
Telefon: 073-334 41 03
helene.andersson@vasabryggeri.se

Controller / IT

Robert Nääs
robert.naas@vasabryggeri.se

Marknad

Fredrik Näslund
fredrik.naslund@vasabryggeri.se


Digital Marknad

Caroline Amcoff
caroline.amcoff@vasabryggeri.se


Säljare (Norrbotten)
Roger Granberg
Telefon: 070-514 61 56
roger.granberg@tele2.se

Stationeringsort: Luleå

Säljare (Västernorrland / Gävle-
borg / Jämtland / Härjedalen)

Sören Norberg
Telefon: 070-570 18 11
soren.norberg@vasabryggeri.se
Stationeringsort: Sundsvall

Säljare (Stockholm / Mälardalen)
Håkan Lindelöf
Lindelöf Trading 
Telefon: 076-023 73 33
hakan.lindelof@vasabryggeri.se

Stationeringsort: Stockholm

 


Säljare (Västra Götaland / Blekinge / Skåne)
Glenn Paulsson

Telefon: 070-990 22 93
glenn.paulsson@vasabryggeri.se

Stationeringsort: Göteborg

Säljare (Västerbotten)
Jonas Grimlund
Telefon: 070-552 41 63
jonas.grimlund@multigruppen.se

Stationeringsort: Umeå

 

 


Telesäljare (Dagligvarukunder mellersta samt södra Sverige)
Heléne Andersson
Telefon: 073-334 41 03
helene.andersson@vasabryggeri.se

Telesäljare (Dagligvarukunder
norra Sverige samt COOP)

Anders Larsson
Telefon: 070-513 13 83
nanders.larsson@telia.com

Telesäljare (Grossist- och Servicehandelskunder)
Marianne Neijman
Telefon: 0730-57 42 43
marianne.neijman@telia.com

 



 VASA Bryggeri

VASA BRYGGERI
VÄSTBOVÄGEN 7
862 41 NJURUNDA
TELEFON +46(0)60-17 11 00
TELEFAX +46(0)60-17 11 01
E-POST INFO@VASABRYGGERI.SE